Коли жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, має стати до роботи: у день виповнення дитині трьох років чи наступного дня?

На запитання читачів відповідає Ірина Єременко,
експерт з питань соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності
 
Згідно з частиною другою статті 2411 КЗпП строк, який обчислюється роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року строку.
Отже, останнім днем перебування жінки у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є день народження дитини.
Це узгоджується з частиною першою статті 14 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21 листопада 1992 р. № 2811-ХІІ, відповідно до якої допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по день досягнення дитиною вказаного віку включно.
За частиною третьою статті 179 КЗпП та частиною першою статті 18 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за бажанням жінки після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами з виплатою за ці періоди допомоги по державному соціальному страхуванню.
Таким чином, жінка, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, має стати до роботи після закінчення цієї відпустки наступного дня після дня досягнення диною трьох років. 

"Практика управління медичним закладом", № 8, 2011