У грудні 2010 року медичні заклади району були приєднані до ЦРЛ. Їх майно, яке належить комунальній власності територіальної громади району, було закріплене за ЦРЛ на правах оперативного керування. Під час перебування закладу у віданні сільських та селищних рад на їх будівлі не були виготовлені паспорти, майнові сертифікати, державні акти на землю, ряд будівель нашого закладу не мають окремих електролічильників. На цей час виконання таких робіт потребує великих фінансових витрат. Районна державна адміністрація пропонує адміністрації ЦРЛ укласти договори оренди із сільськими радами на користування будівлями. Чи маємо ми на це юридичне право, чи є інші шляхи вирішення цієї проблеми?

На запитання читачів відповідає Тимур Бондарєв, старший партнер адвокатського об’єднання Arzinger

Оптимальним шляхом оформлення прав на землю буде передача Центральній районній лікарні (ЦРЛ) земельних ділянок під будівлями медичного закладу на праві постійного користування шляхом прийняття відповідних рішень сільськими та селищними радами, на території яких розташовані ці земельні ділянки.
Альтернативним варіантом, що набагато рідше використовується на практиці, може бути оформлення прав оренди на відповідні земельні ділянки. Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» від 11 лютого 2010 р. №  1878-VI та іншими законодавчими актами України прямо передбачено, що до розмежування земель державної та комунальної власності реєстрація договорів оренди щодо них може здійснюватися без проведення державної реєстрації права власності. Таким чином, договори оренди земельних ділянок під будівлями медичних закладів можуть бути укладені між ЦРЛ і відповідними сільськими чи селищними радами, навіть якщо державні акти на такі земельні ділянки не були оформлені.
Дещо відрізняється ситуація із оформленням прав ЦРЛ на будівлі.
Із в ашого листа випливає, що майно колишніх медичних закладів (очевидно, включно з будівлями) належить до спільної комунальної власності територіальних громад району. Після приєднання медичних закладів до ЦРЛ майно було закріплене за ЦРЛ на праві оперативного управління. Інформація про закріплення майна за ЦРЛ на праві оперативного управління зазвичай прямо вказується у статуті ЦРЛ, який затверджується рішенням відповідної районної ради як засновника.
Рекомендуємо в ам перевірити, чи належність будівель ЦРЛ (включно з будівлями колишніх медичних закладів) на праві оперативного управління прямо закріплена у новій редакції статуту ЦРЛ (від грудня 2010 року). Якщо ж ні, то слід  усунути цей недолік через внесення відповідних змін до статуту ЦРЛ шляхом прийняття відповідного рішення районною радою.
Таким чином, оскільки будівлі закладів на нинішній час належать до спільної комунальної власності територіальних громад району, немає необхідності укладення щодо них відповідних договорів оренди із сільськими та селищними радами.