У міській лікарні Кривого Рогу в поліклініці є кабінет інфекційних захворювань та жіноча консультація, в яких на диспансерному обліку перебувають ВІЛ-інфіковані пацієнти. Як правильно оплачувати лікарям і медичним сестрам роботу з цими хворими відповідно до Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я?

На запитання читачів відповідає Лідія Гавриленко, головний спеціаліст із соціальних питань Центрального комітету профспілки працівників охорони здоров’я України

Умови підвищення посадових окладів працівникам за роботу з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД визначені у додатку 4 до спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 5 жовтня 2005 р. № 308/519 (далі — Наказ № 308/519).
Для оплати праці медичного персоналу, що працює з ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД у кабінеті інфекційних захворювань та жіночій консультації поліклініки, яка входить до складу міської лікарні, при проведенні консультацій, оглядів, наданні медичної допомоги застосовується пункт 3 зазначеного додатку до Наказу № 308/519, а саме: погодинні ставки (оклади) підвищуються на 60 відсотків за кожну годину роботи у цих умовах. Фактичні години такої роботи реєструються в журналі за підписом керівника структурного підрозділу, в якому працює лікар чи медична сестра.
Конкретний перелік посад працівників, яким посадові оклади підвищуються на 60 відсотків, затверджується керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від функціональних обов’язків та обсягу роботи у шкідливих і важких умовах праці (пп. 12 п. 2.4.5 Наказу № 308/519).