Чи маємо ми право ввести посаду завідувача торакального відділення на 30 ліжок понад лікарські посади?

На запитання читачів відповідає Лідія Гавриленко, головний спеціаліст із соціальних питань Центрального комітету профспілки працівників охорони здоров’я України
 
Введення посад медичного персоналу в закладах охорони здоров’я регулюється наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23 лютого 2000 р. № 33, зі змінами (далі — Наказ № 33). Штатні нормативи для онкологічних торакальних відділень наведено у Додатку 24 до Наказу № 33.
Згідно з пунктом 3 Додатку 24 посади лікарів-онкологів-хірургів вводяться з розрахунку на 10 ліжок. Отже, якщо у торакальному відділенні є 30 ліжок, то за шатним розписом має бути введено три посади лікарів-онкологів-хірургів.
Посада завідувача торакального відділення у стаціонарах вводиться за наявності не менш як 30 ліжок. При цьому у відділеннях з кількістю ліжок до 50 посада завідувача вводиться замість 0,5 посади лікаря, а у відділеннях з числом ліжок 50 і більше — понад посади лікарів (підпункт «б» пункту 7 Додатка 24).
За умов, що наводяться у запитанні, у торакальному відділенні вводиться посада завідувача замість 0,5 посади лікаря, і за шатним розписом у відділенні має бути затверджено такі посади лікарського персоналу:
·        1 посада завідувача відділення (лікаря-онколога-хірурга);
·        2,5 посади лікарів-онкологів-хірургів.
 
"Практика управління медичним закладом", № 9, 2011