Чи має право на підвищення посадового окладу на 15 %, згідно з пунктом 2.19 додатку 3 наказу МОЗ України від 5 жовтня 200 5р. № 308/519, лікар-патологоанатом прозекторської лабораторії ЦРЛ?

Відповідно до підпункту 2.4.5 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту, що затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 5 жовтня 2005 р. №308/519 (далі — Наказ № 308), посадові оклади (тарифні ставки) працівників закладів та структурних підрозділів, перелік яких наведено у додатку 3, підвищуються на 25 та 15 відсотків у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.
 
Зокрема, передбачено, що в будь-яких лабораторіях мають право на 15-відсоткове підвищення посадових окладів ті лікарі та середній медичний персонал, які працюють з хімічними реактивами-алергенами, наведеними у додатку 7 Наказу № 308. Раджу вам уважно ознайомитися з цим переліком, щоб пересвідчитися, що ви справді працюєте з такими реактивами-алергенами не менше половини свого робочого дня.
 
Як правило, перелік категорій працівників, які мають право на підвищення посадових окладів, встановлюється у колективному договорі будь-якої установи охорони здоров’я з урахуванням конкретних умов роботи в тому чи іншому структурному підрозділі. Для цього в установі охорони здоров’я створюється спеціальна комісія, яка і визначає конкретні умови роботи в шкідливих умовах та надає свої висновки щодо цього.
 
"Практика управління медичним закладом", № 12, 2011