Чи може лікар-отоларинголог з вищою кваліфікаційною категорією, який працює в поліклініці ЦРЛ на прийомі дорослого населення, працювати за сумісництвом на посаді лікаря-отоларинголога дитячого? Чи оплачується лікарю у цьому випадку кваліфікаційна категорія?

На запитання відповідає Лідія Гавриленко, головний спеціаліст із соціальних питань Центрального комітету профспілки працівників охорони здоров’я України

Оплата за кваліфікаційну категорію здійснюється за умови, якщо спеціаліст працює за тією спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікаційну категорію (пп. 5 п. 2.4 наказу Мінпраці та МОЗ України «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 5 жовтня 2005 р. № 308/519).

Відповідно до пункту 1 Примітки до наказу МОЗ України «Про затвердження Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю» від 25 грудня 1992 р. №1 95 до роботи на посадах лікарів допускаються фахівці, які отримали спеціальну підготовку у вищих навчальних закладах, затверджених цим Переліком, та звання лікаря-спеціаліста з конкретної спеціальності. Для роботи на посаді лікаря-отоларинголога дитячого необхідно мати повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», за спеціальністю «Педіатрія» та спеціалізацію за фахом «Дитяча отоларингологія». Робота на посаді лікаря-отоларинголога потребує повної вищої освіти за напрямом підготовки «Медицина», за спеціальністю «Лікувальна справа» та спеціалізацію за фахом «Отоларингологія». Для допуску до роботи на посаді лікаря-отоларинголога дитячого необхідно отримати відповідну спеціальність та пройти спеціалізацію за цим фахом.