Як правильно нараховувати надбавки і доплати працівникам протитуберкульозних закладів відповідно до наказу Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров"я України № 284/424 від 19 липня 2011 року?

На запитання читачів відповідає Лідія Гавриленко, головний спеціаліст із соціальних питань Центрального комітету профспілки працівників охорони здоров’я України
 
 
 
Порядок і умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я визначені спільним наказом Мінпраці та МОЗ України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 5 жовтня 2005 р. № 308/519 (далі — Наказ № 308/519).
Наказом Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я України № 284/424від 19 липня 2011 р. внесено зміни до Наказу №308/519.
Додаток 3 до наказу № 308/519 — «Перелік закладів (підрозділів) та посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці», зокрема, позицію 4. «Заклади, підрозділи та посади, робота на яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) на 30 відсотків у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці (посади усіх працівників незалежно від їх найменування)» доповнено позицією 4.1. «Спеціалізовані заклади охорони здоров’я та структурні підрозділи закладів охорони здоров’я, які здійснюють діагностику туберкульозу і надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на активну форму туберкульозу», а також доповнено позиціями 5. «Заклади, підрозділи та посади, робота у яких дає право на підвищення посадових окладів (тарифних ставок) на 60 відсотків у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці» та 5.1. «Спеціалізовані заклади охорони здоров’я та структурні підрозділи закладів охорони здоров’я, які здійснюють діагностику туберкульозу і надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на заразну форму туберкульозу».
Підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими умовами праці на 60 та 30 відсотків нараховується відповідно до пункту 2.4.5 Наказу № 308/519, тобто на посадовий оклад за займаною посадою з урахуванням кваліфікаційної категорії працівника. Так, наприклад, у лікаря або медичної сестри — це посадовий оклад, який відповідає тарифному розряду за Єдиною тарифною сіткою з урахуванням наявної кваліфікаційної категорії, у завідувача структурного підрозділу (відділення, лабораторії, відділу, кабінету) — це оклад з урахуванням кваліфікаційної категорії та підвищення за завідування, у старших медсестер та фельдшерів — оклад з урахуванням старшинства.
Порядок виплати надбавки за тривалість безперервної роботи визначений у пункті 4 Наказу № 308/519. Згідно з підпунктом 4.6 зазначену надбавку нараховують на посадовий оклад, визначений у пунктах 2.1–2.2 за посадою, яку займає працівник (з урахуванням підвищення кваліфікаційної категорії і без урахування інших підвищень, доплат та надбавок).
Таким чином, як підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими умовами праці, так і надбавка за тривалість безперервної роботи нараховуються на оклад без урахування інших підвищень, доплат та надбавок.
 
"Практика управління медичним закладом", № 11, 2011