Дата звільнення працівниці

11/06/2019

Запитання — відповідь

 

На запитання читачів відповідає Ірина Красовська,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

? Перебуваючи в черговій щорічній відпустці, сестра медична молодша надіслала поштою заяву про своє звільнення за власним бажанням. Лист із повідомленням надійшов 5 квітня 2019 року. Як правильно визначити дату звільнення цієї працівниці?

 

Якщо звернутися до статті 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), яка визначає порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника, то в частині першій цієї статті зазначено, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво закладу охорони здоров’я письмово за два тижні. При цьому про своє звільнення працівник може повідомити різними способами, головне — письмово та не пізніше ніж за два тижні.

Також є випадки, коли двотижневий термін попередження про звільнення не застосовується і керівництво зобов’язане розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник: вони визначені в частині першій статті 38 КЗпП і пов’язані з неможливістю працівника продовжувати роботу в даному медичному закладі. Але умовно припустимо, що даний випадок не такий.

Зазвичай працівник пише заяву про звільнення під час перебування на роботі і в цей же день віддає її керівнику. Керівник ставить на ній резолюцію, і саме з цієї дати починається відлік двох тижнів.

Згідно зі статтею 2411 КЗпП строк, обчислюваний тижнями, закінчується у відповідний день тижня (тобто якщо заяву подано у понеділок 3 квітня 2019 р., останнім днем роботи і, відповідно, днем звільнення буде понеділок 17 квітня 2019 р.). У результаті день написання заяви про звільнення і день попередження керівника закладу про звільнення збігаються, і не виникає запитань, з якої дати починається відлік двох тижнів.

Якщо ж працівниця надіслала заяву про своє звільнення поштою, то день написання такої заяви і день попередження керівництва закладу, ймовірніше за все, не збігатимуться.

Згідно з пунктом 2 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 270, повідомлення про вручення поштового відправлення — це повідомлення, яким оператор поштового зв’язку доводить до відома відправника чи уповноваженої ним особи інформацію про дату вручення реєстрованого поштового відправлення та прізвище одержувача.

Отже, саме повідомлення про вручення з позначкою про дату вручення буде документальним підтвердженням дати, коли керівництво закладу охорони здоров’я було попереджене працівницею про її намір звільнитися. Тому саме з дати, зазначеної у повідомленні про вручення (а не з дати написання заяви про звільнення), слід розпочинати відлік двотижневого терміну для звільнення працівника за власним бажанням.

У запитанні зазначено, що лист з повідомленням надійшов 5 квітня 2019 року, відповідно, датою звільнення буде 19 квітня 2019 року.

 

Читати далі