Для отримання ліцензії медичним закладом клініко-діагностична лабораторія має бути у його складі чи ні, та чи потрібен лікар-лаборант або ж достатньо буде біолога?

12/08/2019

Консультації

На запитання читачів відповідає Володимир Місюрак, юрист юридичної компанії «Правова допомога»

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285, якою затверджені Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики (далі — Ліцензійні умови) передбачає, що клініко-діагностична лабораторія (КДЛ) є структурним підрозділом медичного закладу, який здійснює медичну практику. З цього випливає, що з позиції ліцензування КДЛ належить до закладу охорони здоров’я і має бути повноцінно відображена у відомостях про наявність матеріально-технічної бази і кваліфікацію персоналу.

Своєю чергою, вибір між біологом і лікарем-лаборантом слід розглядати з двох позицій. Для отримання ліцензії за спеціальністю «Клінічної лабораторної діагностики» цілком достатньо біолога, який має чинну спеціалізацію з даної спеціальності. Підтвердження цього зафіксовано в п. 27 Ліцензійних умов та в низці пунктів Наказу № 588. Та коли штатний розпис передбачає необхідність позиції завідувача, то таку посаду може обіймати або лікар-лаборант, або особа з біологічною освітою, допущена до роботи відповідно до Наказу № 588 і Наказу № 195.

Слід зазначити, що хоча юридичне підкріплення обіймання посади завідувача професіоналами з біологічною освітою існує, на практиці при ліцензуванні виду господарської діяльності з медичної практики можуть виникати різні питання, що перешкоджатимуть отриманню ліцензії.

 

Читати далі