ГРОШОВА КОМПЕНСАЦІЯ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ В РАЗІ ЗВІЛЬНЕННЯ

07/11/2018

ЗАРПЛАТА

 

Від редакції

Чи виплачується компенсація за невикористану відпустку тимчасово найнятому працівникові?

Необхідність виплати грошової компенсації за невикористану відпустку обумовлена Кодексом законів про працю України (далі — КЗпП) і Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Відповідно до ст. 83 КЗпП і ст. 24 Закону про відпустки:

«У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей».

Отже, скільки б працівник не працював, він має право на грошову компенсацію за дні невикористаної відпустки.

 

Визначення кількості днів невикористаної відпустки

 

Статтею 6 Закону про відпустки визначено загальну тривалість щорічної відпустки для працівників за відпрацьований робочий рік. Щорічна відпустка не може становити менш ніж 24 календарних дні.

Тож якщо працівник відпрацював цілий календарний рік, то в разі звільнення він має право отримати компенсацію за 24 дні невикористаної відпустки.

У нашому випадку працівники працюють 24–30 к.дн.

 

До прикладу

Візьмімо середнє значення — 27 днів. Якби ми взяли як приклад 30 днів, то розрахунок компенсації за невикористану відпустку був би надто простим. Отже, нам треба розрахувати, на скільки днів щорічної відпустки має право робітник, який відпрацював 27 к.дн.

Читати далі