Грошова позика працівнику: від надання до повернення

10/10/2019

ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

 

ІРИНА КРАСОВСЬКА

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

Трапляється, що комусь із працівників медичного закладу терміново потрібна певна сума грошей і постає питання: де їх взяти? Найчастіше в такому випадку кошти позичають у родичів або друзів, оформляють кредит у банку, продають майно чи нерухомість. Але є ще один варіант — звернутися до керівництва закладу з проханням одержати грошову позику. Про те, як правильно це оформити та що робити у випадку, коли працівник вирішить звільнитися, читайте в статті.

 

ПРАВОВІ ПІДСТАВИ

Чинним Цивільним кодексом України (далі — ЦКУ) визначені два поняття користування чужим майном протягом певного строку — позичка та позика. Так, за договором позички (ст. 827 ЦКУ) одна сторона безоплатно передає другій для користування протягом установленого строку річ. А за договором позики (ст. 1046 ЦКУ) одна сторона передає другій у власність на деякий час кошти або інші речі, визначені родовими ознаками.

Правовідносини за цими двома договорами мають свої особливості та відмінності. Одна з відмінностей полягає в тому, що за договором позички не можна надавати в користування кошти. Тому медичний заклад повинен оформити операції з надання своїм працівникам коштів саме за договором позики.

Стаття 91 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) дозволяє підприємствам, зокрема й медичним закладам, у межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановлювати додаткові, порівнюючи з законодавством, трудові й соціально-побутові пільги для своїх працівників. Однією з таких пільг може бути надання грошової позики працівникам закладу на визначений термін.

Слід врахувати, що надавати позику медичний заклад може тільки за рахунок власних коштів: брати кошти у кредит на такі цілі не можна. Також не можна видавати працівнику позику за рахунок коштів, призначених для сплати податків/зборів і заробітної плати. Тобто, це повинні бути власні нецільові «вільні» кошти закладу охорони здоров’я, які залишилися в його розпорядженні після здійснення всіх необхідних платежів і виплат.

 

ДОКУМЕНТАЛЬНЕ ОФОРМЛЕННЯ НАДАННЯ ПОЗИКИ

Надання працівникам медичного закладу грошової позики необхідно оформити низкою документів. Ось вони.

 

ВНУТРІШНІЙ НОРМАТИВНИЙ ДОКУМЕНТ

Насамперед, можливість надання працівникам грошової позики слід передбачити у внутрішньому нормативному документі медичного закладу, наприклад, у колективному договорі (якщо він існує), Положенні про соціальний пакет або у трудових договорах із працівниками. Крім того, положення про надання працівникам позик можуть містити статут медичного закладу або інший внутрішній документ, який регулює фінансово-господарську діяльність закладу.

Якщо в медичному закладі є колективний договір, то в ньому, враховуючи соціальне спрямування позики (те, що вона надається не на відпочинок, а для вирішення особистих соціальних проблем працівників), положення про її надання зазвичай відображають у розділі «Соціальне забезпечення працівників» разом із можливістю надання путівок, матеріальної допомоги тощо (додаток 1).

Читати далі