ОПЛАТА ДОДАТКОВИХ ДНІВ ВІДПУСТКИ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ ЗВІЛЬНЕНІЙ МЕДСЕСТРІ

14/03/2019

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ

 

На запитання читачів відповідає

 

Ірина Красовська,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

? Медичній сестрі згідно з листком непрацездатності було надано відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і виплачено допомогу за всі 126 календарних днів. Через деякий час вона подала заяву про звільнення за власним бажанням, на підставі якої її було звільнено із зазначеної у заяві дати. Але у зв’язку зі складними пологами перший листок непрацездатності по вагітності та пологах було продовжено ще на 14 днів (у другому листку стоїть відмітка, що він є продовженням першого). Чи повинен медичний заклад оплачувати ще додаткові дні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, зважаючи на те, що медична сестра вже не перебуває з ним у трудових відносинах?

 

Відповідно до статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 р. № 1105-XIV допомога по вагітності та пологах застрахованій особі виплачується за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнення пологів або народження двох і більше дітей — 70) календарних днів після пологів. Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій особі в повному обсязі незалежно від кількості календарних днів відпустки, фактично використаних до пологів.

Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами надається на підставі листка непрацездатності, який видається майбутній мамі одразу на 126 календарних днів (п. 6.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 р. № 455 (далі — Інструкція № 455)).

У випадку, якщо в жінки були ускладнені, передчасні або багатоплідні пологи чи виникли якісь ускладнення в післяпологовому періоді, то їй належить триваліший період післяпологової «реабілітації». З цією метою їй виписується ще один, додатковий листок непрацездатності на 14 календарних днів (п. 6.2 Інструкції № 455). Оскільки цей другий листок непрацездатності виписується жінці у зв’язку з одним і тим же страховим випадком, він є продовженням першого листка, виданого на 126 календарних днів.

Пересвідчитися в цьому можна за такими ознаками:

  • другий листок непрацездатності, який надала медична сестра, виписаний там же, де був виписаний перший — 126-денний лікарняний листок (за місцем нагляду за нею);
  • в листку зазначено, що він є продовженням попереднього листка непрацездатності (підкреслено «продовження» і зазначено серію та номер першого лікарняного листка).

Якщо зазначене вище відображено у другому листку непрацездатності, це підтверджує один страховий випадок, початок якого припадає на період, коли медична сестра ще перебувала у трудових відносинах із медичним закладом. Отже, бухгалтерія закладу зобов’язана нарахувати та виплатити колишній працівниці за рахунок коштів Фонду допомогу по вагітності та пологах за 14 календарних днів. При цьому факт звільнення медичної сестри за власним бажанням у період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами значення не має.

Суму допомоги слід розраховувати з тієї ж середньої зарплати, що й для першого листка непрацездатності, оскільки це один страховий випадок.

 

Читати далі