ПРАВО МЕДСЕССТРИ НА ДОПЛАТУ ЗА РОБОТУ З ДЕЗІНФІКУЮЧИМИ РОЗЧИНАМИ

14/03/2019

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ

 

На запитання читачів відповідає

 

Ірина Красовська,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

 

? Медична сестра офтальмологічного кабінету працює з дезінфікуючими розчинами, що передбачено її посадовими обов’язками, оскільки в кабінеті проводяться амбулаторні операції. Чи вважається таке робоче місце зі шкідливими умовами праці? На яку доплату має право ця медична сестра? Чи передбачені для неї додаткові дні відпустки?

 

Згідно з підпунктом 3.4.7 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства праці та соціальної політики України від 5 жовтня 2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308), працівникам, які використовують у роботі дезінфікуючі засоби, установлюється доплата в розмірі 10% посадового окладу (тарифної ставки). При цьому не встановлено конкретного переліку посад (професій, робіт), які мають право на таку доплату, як і не встановлено критеріїв визначення категорій працівників та інших обмежень. Тобто така доплата встановлюється кожному працівнику, який використовує в роботі дезінфікуючі засоби. Конкретний перелік посад цих працівників встановлюється в колективному договорі (або іншому внутрішньому документі) медичного закладу, а виконання робіт має бути передбачено посадовою інструкцією.

Зважаючи на те, що в даному разі використання в роботі дезінфікуючих засобів передбачено посадовими обов’язками медичної сестри офтальмологічного кабінету, це означає, що вона має право на доплату в розмірі 10% посадового окладу з урахуванням підвищення

Доплату за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці в розмірі до 12 % посадового окладу призначають лише працівникам, які виконують роботи, наведені в додатку 6 до Умов № 308 (пп. 3.4.5 Умов № 308). При цьому обов’язковою умовою призначення доплати є проведення атестації робочого місця, за результатами якої і приймається рішення щодо встановлення чи невстановлення такої доплати.

Пункт 11 додатка 6 до Умов № 308 відносить до шкідливих і важких робіт лише прання білизни та спецодягу вручну із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів. Зважаючи на це, використання медичною сестрою дезінфікуючих засобів під час проведення амбулаторних операцій не належить до шкідливих і важких робіт, відповідно, вона не має права на доплату згідно з підпунктом 3.4.5 Умов № 308 та на додаткову відпустку.

 

Читати далі