Робота за ЦПД: як оплачувати непрацездатність

12/09/2019

Ірина Красовська,

консультант із питань бухгалтерського та податкового обліку

 

Як правило, переважна більшість працівників медичного закладу працює на підставі трудових договорів, однак часом залучаються й особи, що виконують роботи або надають послуги на підставі цивільно-правових договорів. Чи мають вони право на виплату «лікарняних», а також отримання інших видів матеріального забезпечення та соціальних послуг? Як для них обчислювати страховий стаж? Дізнаєтеся про це зі статті

 

Хто може працювати в медичному закладі за ЦПД

 

Згідно з чинним законодавством фізична особа може виконувати роботи (надавати послуги) як на підставі трудового договору, так і за цивільно-правовим договором (далі — ЦПД). Щодо закладів охорони здоров’я, то в них за ЦПД можуть працювати медичні працівники й інші фахівці, але до медичних працівників встановлено певні вимоги. Так, за ЦПД із закладом охорони здоров’я можуть працювати лише ті медичні працівники, які в установленому законодавством порядку зареєструвалися як фізичні особи — підприємці та отримали ліцензію на медичну практику. До інших фахівців, наприклад, програмістів, інженерно-технічних працівників тощо, послуги яких тимчасово потрібні медичному закладу, будь-яких особливих вимог не передбачено.

 

Право виконавців за ЦПД на одержання страхових виплат

 

Порядок та умови призначення і надання виплат за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (зокрема, допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах) встановлено Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Зауважимо, що до 11.10.2017 р. за цим законом право на вказані страхові виплати мали винятково наймані працівники та приватні підприємці. Однак після набуття 11.10.2017 р. чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII ситуація змінилась — було розширено коло осіб, які за Законом № 1105 підлягають соціальному страхуванню. І на сьогодні відповідно до ст. 18 Закону № 1105 страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які зокрема працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, в тому числі в медичних закладах.

Отже, починаючи з 11.10.2017 р. особи, які виконують роботи чи надають послуги за ЦПД, мають право на одержання страхових виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю — допомоги по тимчасовій непрацездатності й допомоги по вагітності та пологах.

Читати далі