ТРИГОДИННИЙ ВІДГУЛ

30/09/2019

На запитання відповідає

ІРИНА КРАСОВСЬКА

консультант із питань бухгалтерського та податкового обліку

 

Одна з медичних сестер закладу звернулася до старшої медичної сестри з проханням відпустити її з роботи на три години у зв’язку з тим, що їй потрібно терміново повести дитину до стоматолога. Як правильно оформити роботу медичної сестри в цей день, щоб не порушити законодавство?

 

Відповідно до законодавства причинами відсутності працівника на робочому місці в робочий час зокрема можуть бути:

- відпустка (оплачувана або без збереження заробітної плати);

- відгул;

- тимчасова непрацездатність;

- відрядження.

Тривалість відпусток визначається Законом № 504 і незалежно від режимів і графіків роботи розраховується в календарних днях (ст. 5 Закону № 504). Це вказує на те, що мінімальна тривалість будь-якої відпустки, як оплачуваної, так і без збереження заробітної плати, повинна бути один календарний день. Отже, оформити відсутність медичної сестри на робочому місці протягом кількох годин як перебування у відпустці не можна.

Відгул (інший день відпочинку) надається працівнику в таких випадках:

- за роботу у вихідний день (ст.72 Кодексу законів про працю України; далі —КЗпП);

- за роботу в святковий або неробочий день (ст. 107 КЗпП);

- за здавання крові працівником-донором (ст. 124 КЗпП).

Законодавством не передбачена можливість використання днів відгулів частинами (наприклад, один день відгулу розбити на два дні по чотири години). Тому, навіть якщо припустити, що в медичної сестри є невикористаний відгул, то на три години його не можна оформити — тільки на цілий день. Також на три години не можна оформити тимчасову непрацездатність або відрядження.

На нашу думку, можна оформити неповний робочий день (ст. 56 КЗпП). І хоча зазвичай такий режим роботи встановлюють на певний період (місяць, півроку тощо) або без обмеження строку, законодавство не містить жодних вимог щодо того, скільки днів або годин можна встановлювати за неповним робочим часом і який період він має тривати. Тобто, неповний робочий час може бути встановлений працівнику як протягом певного періоду, так і одноразово.

Отже, медична сестра може подати заяву про встановлення їй неповного робочого часу на один конкретний день, а керівник закладу — видати необхідний наказ. На підставі цих документів кадрова служба проставить у табелі обліку використання робочого часу фактично відпрацьовані медичною сестрою години, а бухгалтерія нарахує їй за цей день зарплату пропорційно відпрацьованому часу.

Читати далі