Відпустка медсестри без збереження зарплати

11/06/2019

 

Запитання — відповідь

 

На запитання читачів відповідає Ірина Красовська,

консультант з питань бухгалтерського та податкового обліку

? Сестра медична поліклініки з метою догляду за важкохворою матір’ю використала відпустку без збереження зарплати тривалістю 30 календарних днів і тепер звернулася до керівництва закладу з проханням надати їй ще відпустку без збереження зарплати за сімейними обставинами на 15 календарних днів. Чи можна оформляти такі відпустки без виходу на роботу? Чи має право керівництво відмовити медсестрі у другій відпустці?

Надання працівникам відпусток без збереження зарплати передбачено статтями 25 і 26 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504). Якщо звернути увагу на назви цих статей, то можна помітити, що згідно зі статтею 25 Закону № 504 відпустка без збереження зарплати має надаватися на прохання працівника в обов’язковому порядку, а за статтею 26 Закону № 504 — за згодою сторін.

Право на першу відпустку без збереження зарплати — для догляду за хворим рідним по крові (в даному разі — матір’ю) — сестра медична мала відповідно до пункту 10 статті 25 Закону № 504, й керівництво зобов’язане було надати її працівниці. Водночас надавати другу відпустку без збереження зарплати — за сімейними обставинами (ст. 26 Закону № 504) — керівництво медичного закладу вже не зобов’язане. Тому керівництво має визначити самостійно, чи надавати її, зважаючи здебільшого на робочу ситуацію (зокрема, чи зможе хтось і надалі заміняти цю працівницю). Але якщо керівництво закладу й відмовить сестрі медичній у наданні другої відпустки, це не спричинить для нього негативних наслідків.

Стосовно надання двох відпусток поспіль без збереження зарплати (одна за одною) можна зазначити, що жодних застережень, обмежень чи особливостей на такий випадок законодавством не встановлено. З цього можна зробити висновок, що надавати дві відпустки поспіль без збереження зарплати можна.

Читати далі