ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

18/04/2019

На запитання відповідає Ірина Красовська,

консультант із питань бухгалтерського та податкового обліку

 

Чи потрібно вносити «чорнобильську» відпустку до графіка відпусток, що складається та затверджується в медичному закладі?

 

Додаткова відпустка працівникам, віднесеним до категорій 1 і 2, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається згідно з п. 22 ст. 20 і п. 1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 р. № 796-XII. Така відпустка не належить до щорічних і фінансується за рахунок коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Видатки на відшкодування витрат на оплату «чорнобильських» і графіки використання таких відпусток узгоджуються з Фондом для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення. Тому, зважаючи на це, доцільніше вести окремий графік для використання «чорнобильських» відпусток. Але не варто забувати й про той факт, що право на використання щорічної та додаткової відпустки працівники цієї категорії мають у зручний для них час.

 

Читати далі