Запитання - відповідь!

25/10/2019

На запитання відповідає

 

ІРИНА КРАСОВСЬКА

консультант sз питань бухгалтерського та податкового обліку

ОФОРМЛЕННЯ НА ТИМЧАСОВУ ПОСАДУ

 

Одна з медичних сестер 1,5 роки тому оформила відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і на її місце було прийнято іншу медичну сестру. Наразі друга медсестра також вагітна й незабаром піде у відпустку в зв’язку з вагітністю та пологами, відповідно, на її посаду знову потрібно буде брати «нову» медичну сестру. Як правильно оформити, а потім звільнити таку третю медичну сестру на посаді «декретниці»?

 

Особливістю оформлення трудових договорів із працівницями (працівниками), які працевлаштовуються на місце «декретниці», є те, що вони повинні бути строковими, а саме, на період декретної відпустки основної працівниці.

В ситуації, ку розглядаємо, це стосується обох медичних сестер (умовно назвемо їх «медсестра – 2» і «медсестра – 3»), які прийняті на посаду «декретниці» (умовно — «медсестра – 1»). Для медсестри – 2 і медсестри –3 точний період їхньої роботи складно визначити наперед, оскільки він залежить від дати виходу на роботу медсестри – 1.

Тобто, як тільки медсестра – 1 повідомить про свій вихід на роботу (достроковий або після досягнення дитиною трирічного віку), можна буде розрахувати тривалість трудових відносин із медсестрою – 2 і медсестрою – 3, бо вони будуть прив’язані до цієї дати. Тому в строкових трудових договорах із цими працівницями потрібно вказувати не конкретні дати їхнього закінчення, а подію, з настанням якої дія договорів припиняється. Наприклад, у договорах можна прописати: «Договір діє до дати виходу Ковальчук О. В. (умовне прізвище медсестри – 1) з відпуски для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку». Знову ж таки, не потрібно вказувати конкретну дату (наступний день після досягнення дитиною трирічного віку), оскільки жінка, яка перебуває в такій відпустці, має право перервати її раніше.

Після виходу на роботу медсестри –1 обох її «правонаступниць» слід звільнити.

На думку автора, зі звільненням медсестри – 3 не повинно бути особливих складнощів (звичайно, якщо вона теж не збереться у відпустку в зв’язку з вагітністю та пологами), оскільки за умовами трудового договору він діє до моменту виходу на роботу медсестри –1.

Інша ситуація з медсестрою – 2, яка в день виходу на роботу медсестри — 1, скоріше за все, перебуватиме в декретній відпустці. Звільнити таку працівницю на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП (у зв’язку з закінченням строку трудового договору) керівництво медичного закладу не матиме права. З іншого боку, в разі затримки звільнення хоча б на один день трудовий договір вважається продовженим на невизначений термін. Тому, договір, укладений з медсестрою – 2, стане безстроковим. Звільнити її можна буде тільки після повернення з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або в порядку скорочення чисельності / штату працівників у зв’язку з повною ліквідацією медичного закладу (п.1 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

Читати далі