Новини

Чи може ДФС перевіряти електронні документи під час перевірки?

22/10/2019

Офіційно. Державна фіскальна служба України

 

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України (Кодекс) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Кошти на відрядження та придбання товарно-матеріальних цінностей

22/10/2019

Офіційно. Державна фіскальна служба України

 

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема, між собою у розмірі до 10 тис. грн включно.

Прискорена амортизація основних засобів

22/10/2019

Офіційно. Державна фіскальна служба України

 

Мінімально допустимі строки амортизації основних засобів (далі — ОЗ) та інших необоротних активів (далі — НА) використовуються з урахуванням п.п. 138.3.3 ПКУ.

У разі коли строки корисного використання (експлуатації) об'єкта ОЗ в бухгалтерському обліку:

Питна вода, чай і кава для адмінперсоналу: що з ПДВ

22/10/2019

Офіційно. Державна фіскальна служба України

 

Платник ПДВ придбає для санітарно-гігієнічних та господарсько-адміністративних потреб питну воду, чай, каву, цукор, печиво, консерви, квіти тощо. Як це позначиться на ПДВ-обліку? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ-зобов’язання?

ЄСВ, перерахований на старі рахунки, повертається платникам як нез’ясовані надходження

22/10/2019

Роз’яснення

Офіційно. Державна казначейська служба України

 

Як розрахувати зарплату, якщо місяць відпрацьовано не повністю

22/10/2019

Роз’яснення

Офіційно. Міністерство соціальної політики України

 

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Діючим законодавством України, зокрема ст. 97 Кодексу законів про працю України, встановлено, що оплата праці працівників здійснюється за погодинною, відрядною або іншими системами оплати праці.

ПРО НАЗВИ ПОСАД «ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР» ТА «ДИРЕКТОР»

21/10/2019

РОЗ’ЯСНЕННЯ

Міністерство соціальної політики України

 

ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА ЩОДО ПОДАТКОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ

21/10/2019

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ

Останніми роками Україна перебуває в особливо складному економічному та політичному середовищі, тож питання про економічну безпеку для бізнесу – це найактуальніше питання і для держави в цілому.

Тож розберемо, як правильно вибудовувати свої відносини з фіскальною службою, і водночас мінімізувати податкові ризики для підприємств.

Посадова інструкція офісного службовця (бухгалтерія) (код КП 4121)

21/10/2019

Організаційні питання

 

Олександр Клименко,

консультант із питань соціально-трудових відносин

 

Щодо здійснення попередньої оплати за електричну енергію

21/10/2019

Роз’яснення

Офіційно. Державна казначейська служба України

 

Відповідно до статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» електрична енергія є товаром, призначеним для купівлі-продажу, в свою чергу, електропостачальник — суб'єкт господарювання, який здійснює продаж електричної енергії за договором постачання електричної енергії споживачу.